A blockchain jövője az Egyesült Királyság pénzügyében

A blockchain alapú Regulated Liability Network (RLN) jelentős előrelépést hozhat az Egyesült Királyság fizetési rendszerében, csökkentve a csalásokat és a tranzakciós költségeket.

A blockchain technológia és a Regulated Liability Network (RLN) nagyban hozzájárulhat az Egyesült Királyság pénzügyi rendszerének fejlődéséhez. Az új rendszer csökkentheti a csalásokat, növelheti a tranzakciók hatékonyságát, és új innovatív pénzügyi megoldásokat hozhat. A további siker kulcsa a szabályozó hatóságokkal való együttműködésben rejlik -írja a Cointelegraph.

Mi is az a RLN, és miért fontos ez?

Sziasztok kripto világ lakói! Nem gondoltam volna, hogy a keddet egy ilyen hírrel kezdjem. Képzeld el, hogy évente 14,5 billió dollárt mozgatnak meg a brit bankok! Igen, jól hallottad: billió. Nem semmi, ugye? Itt jön képbe a blockchain technológia, ami nem csak a kriptovilág fanatikusainak játékszere, hanem valóban hasznos eszköz a pénzmozgások átláthatóbbá és hatékonyabbá tételében. A Regulated Liability Network (vagy RLN, ha rövidíteni akarunk, mert ki akarja ezt sokszor leírni?) épp arra lett kitalálva, hogy a bankok könnyebben, de szabályozott keretek között kezeljék a tranzakcióikat -mintha kriptogurukká válnának! Innen csak egy kis fejlesztés lenne, hogy ők is létrehozzák a kriptovalutájukat és kereskedést indítsanak valamelyik kriptotőzsdén.

A kísérletezés vége: siker vagy csak egy újabb brit vicc?

Természetesen az RLN kísérlete nem egy Monty Python epizódba illő kudarc lett, hanem kifejezetten sikeres volt! A brit pénzügyi szakik, akik imádják a teájukat és a pénzüket, 11 bankkal együtt -mint például a Barclays és a Citi -szépen letesztelték ezt az új rendszert. És mit találtak? Hát, hogy ez a blockchain-dolog tényleg működik! Tádám! Miért nem lepődök meg ezen? És ez még nem minden: kevesebb csalás, kevesebb hibás tranzakció -hát ki ne akarná ezt?

blockchain
Részlet az RLN white paper-jéből. Forrás: The Regulated Liability Network
A szabályozók és a bankok együttműködése: olyan, mint a brit és a francia barátság

Ahogy az lenni szokott, itt is előkerültek a szabályozók. Az UK Finance szerint ideje lenne egy kávéra (vagy teára) invitálni a szabályozókat, hogy megbeszéljék, hogyan tovább. Mert, hát tudjuk, hogy a brit pénzügyi rendszer nem a gyors döntéseiről híres. De még így is, az Egyesült Királyság szabályozási rendszere elég rugalmas -olyan, mint egy régi angol gentleman, aki elegánsan alkalmazkodik az új trendekhez. Csak éppen a szabályozók nélkül kicsit olyan, mint egy focimeccs bíró nélkül: káosz lenne!

Mi lesz a következő lépés?

Az UK Finance szerint az RLN segíthet új cégeknek, hogy könnyebben csatlakozzanak a pénzügyi világ nagy játékosaihoz. Mindezt úgy, hogy központi banki digitális valutákat (CBDC-ket) és kereskedelmi banki pénzeket is kezelhetünk egy közös platformon. Ez olyan, mintha egy Uberrel egyszerre tudnánk biciklit bérelni, buszjegyet venni és repülőjegyet foglalni -egy rendszeren belül. Menő lenne, nem? És nem csak fizetni lehet vele, hanem programozható fizetéseket is beállíthatunk. Ha pedig lekötnéd (staking) a pénzed egy időre? Megteheted, és utána szépen ki is feloldhatod. Mondjuk ez nekünk -akik kriptosok vagyunk- nem újdonság…

Mit gondolsz, lesz ennek bármilyen hatása a kripo világra? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.