A Fed lépése: gyengül a jen, erősödik a bitcoin?

Arthur Hayes, a BitMEX társalapítója úgy véli, hogy a Fed legutóbbi kamatcsökkentése politikai célok miatt történt.

A Fed kamatcsökkentése politikai motivációval történt. A célja az volt, hogy a választók gazdagabbnak érezzék magukat a szavazás előtt -állítja Hayes. Arthur Hayes figyelmeztet, hogy ez az inflációt növelheti, és a kriptovaluták piacára is hatással lehet. A nemzetközi pénzügyi döntések a bitcoin és más kriptók jövőjét is befolyásolhatják -írja a Cointelegraph.

Kamatvágás: mint a krumpliosztás a választások előtt

Sziasztok, kriptovilág lakói! A tegnap esti nagy piaci hullámok után a bitcoin szépen megindult felfelé. Na, de mi történt? A Fed, ez a remek Szövetségi Tartalék Rendszer (ők az USA pénzügyeinek főnökei), fogta magát, és 50 bázisponttal levágta a kamatlábat. Arthur Hayes, a BitMEX társalapítója szerint ez olyan, mint amikor valaki választási krumplit kezd osztogatni, hogy a szavazók jobban érezzék magukat. Hayes szerint ez az egész azért van, hogy Kamala Harris megszerezze a választás győzelméért járó elnöki tisztséget. Pedig a gazdaság köszöni szépen, jól van, de a Fed mégis úgy döntött, hogy olcsóbbá teszi a hitelfelvételt. És hát ki ne örülne, ha olcsóbban vehetné meg a legújabb kütyüit? Hiába, a konteók gyártása mindig is szórakoztató volt.

Piacok és infláció: mintha megnyomnánk a gyorsítógombot

Na, mi történik, ha mindenki olcsóbban jut pénzhez? Hát, olyan ez, mintha megnyomnánk a „gyorsító” gombot a pénzügyi világban. Minden felszállhat -az árak, a befektetések, sőt még a kriptók is! A bitcoin például rögtön 62 500 dollárra ugrott, ami nem egy aprópénz, igaz? De Hayes figyelmeztet: ez még csak a „vihar előtti csend.” Tudod, amikor nyugtatgatod magad, hogy „á, csak egy kis eső,” aztán jön az orkán, ami letépi a ház tetejét. Hayes szerint a Fed azt próbálja elérni, hogy mindenki gazdagabbnak érezze magát, miközben boldogan vonulnak majd szavazni. De ennek lehet egy kis mellékhatása: igen, az infláció. Az meg olyan, mint a túlfújt lufi -előbb-utóbb biztosan kipukkan.

Fed
BTC/USDT 15 perces chart. Forrás: Tradingview
Viharos hétvégi kriptobuli

Ismerős az a helyzet, amikor vége a bulinak, de ti még nem akartok hazamenni, ezért átvonultok egy afterra? Nos, Hayes szerint a kriptók most pont így fognak bulizni. Amikor a Fed meghozza a nagy döntéseit, mindenki figyeli a piaci reakciókat, de az igazi tánc csak péntek este indul, amikor a hagyományos piacok bezárnak. Innentől jön az after party a kriptopiacokon! Szombaton és vasárnap a bitcoin majd úgy fog viselkedni, mintha ő lenne a DJ a buliban: néha felpörgeti a hangulatot, néha kicsit visszavesz. Egy dolog biztos: unalmas nem lesz.

A Bank of Japan döntéseinek hatása

Hayes külön figyelmet szentelt a Bank of Japan közelgő kamatdöntésének is. Elmondása szerint a japán jen gyengülése a bitcoin erősödését hozhatja magával, míg egy erősebb jen és a jen-carry kereskedések (ez egy olyan stratégia, ahol alacsony kamatú valutákkal finanszíroznak magasabb hozamú befektetéseket) visszafogása negatív nyomást gyakorolhat a kriptovalutákra. A globális pénzügyi piaci események tehát jelentős hatást gyakorolhatnak a kriptoeszközökre, ami azt mutatja, hogy a bitcoin és más kriptovaluták szorosan összefüggnek a makrogazdasági tényezőkkel.

Kamatvágás és a gazdasági kockázatok

A Fed kamatvágását Hayes „kolosszális hibának” minősítette, mivel az amerikai dollár kibocsátásának növekedése és a kormányzati kiadások bővítése növelheti az infláció kockázatát. Szerinte ez a kamatcsökkentés nem segíti a kriptopiacot, mert a pénz, ami eddig amerikai államkötvényekben volt, most magasabb hozamú befektetésekbe áramlik. Hayes „jóslatai” azonban nem mindig találják el a céljukat: korábban jelentős bitcoin-összeomlást jósolt 50 000 dollár alá, ami nem következett be. Viszont nemrég egy long pozícióból is profitot szerzett, miután a bitcoin értéke emelkedett. Úgy tűnik, Hayes mindig is jól érti, mikor kell kockáztatni és mikor kell kivárni!

Szerinted most indult el az igazi bika piac? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.