A memecoin-őrület újabb állomása: a Binance.US listázta a PEPE-t

A Binance.US december 5-én listázza a PEPE-t, amely az utóbbi időben közösségi támogatásának és népszerűségének köszönhetően az egyik legkeresettebb memecoin lett.

Pepe a Binance.US kínálatában

A Binance.US december 5-én megkezdte a kereskedést a PEPE memecoin és a Tether stabilcoin (USDT) között. A PEPE, amelynek szimbolikus alakja egy béka, az elmúlt időszakban hatalmas közösségi támogatást élvezett, főleg a közösségi médiában. A kriptovaluta jelenlegi piaci kapitalizációja közel 9 milliárd dollár, ami jól mutatja, hogy mekkora népszerűségre tett szert rövid idő alatt. A Binance.US szerint ez a listázás a memecoinok iránti növekvő kereslet kielégítését célozza. A PEPE története 2005-re nyúlik vissza, amikor Matt Furie létrehozta, és azóta ikonikus mémként és befektetési eszközként is funkcionál -tájékoztat a Cointelegraph.

Trump hatása a memecoin-piacra

Donald Trump elnökké választása új lendületet adott az amerikai kriptopiacnak. A Coinbase például jelezte, hogy a Trump-adminisztráció alatt több kisebb token és memecoin kínálatát is bővíteni szeretné. Decemberben például több új memecoin, köztük a Moodeng (MOODENG) és a Dogwifhat (WIF), is bekerült a kínálatba. A memecoinok piaca jelenleg meghaladja a 130 milliárd dolláros összértéket, ami kiemeli a szektor fontosságát a kriptovilágban.

Vegyes vélemények a memecoinokról

A memecoinok fogadtatása a kriptoközösségben megosztott. Míg egyesek szerint a memecoinok hozzájárulnak a kriptoipar növekedéséhez, mások szerint inkább a spekulációt és a szerencsejátékot ösztönzik. Az ismert kriptoelemző, Murad Mahmudov úgy véli, hogy ezek az érmék segíthetnek eltávolítani a spekulációs prémiumot az altcoinok piacáról. Ugyanakkor kritikusai, például Jimmy Song, úgy gondolják, hogy a memecoinok a kriptobefektetések egyik legkockázatosabb formáját jelentik, és gyakran félrevezetik a kevésbé tapasztalt befektetőket.

Pepe, a mémek királya

Pepe eredetileg békés rajzfilmfiguraként jelent meg, ám az évek során számos vitát kavart. Különösen a 2016-os amerikai elnökválasztás alatt vált megosztóvá, amikor alt-right csoportok használták kampányaikban. A karakter alkotója, Matt Furie jogi lépéseket is tett, hogy megvédje a figura eredeti jelentését. Az antiszemitizmus és más gyűlöletformák ellen küzdő Anti-Defamation League szerint a Pepét többnyire pozitív célokra használják, és a kripto világában is egyfajta jelkép lett.

Írd meg véleményed Discord szerverünkön.