A Robinhood és Revolut is beléphet a stabilcoinok piacára

A Robinhood és a Revolut fontolgatja saját stabilcoin kibocsátását, ami a kriptoipar növekvő szabályozása és bővülése miatt egyre vonzóbb lehetőség.

A stabilcoin piac bővülése

Az utóbbi években a stabilcoinok népszerűsége folyamatosan növekszik, különösen a kriptopiac és a makrogazdasági helyzet bizonytalansága miatt. A stabilcoinok olyan kriptovaluták, amelyek értékét valamilyen külső eszköz, például a dollár biztosítja. A Tether (USDT) jelenleg a stabilcoin piac vezetője, több mint 75%-os részesedéssel. Ez az erős piaci dominancia egyre több pénzügyi technológiai óriást, köztük a Robinhoodot és a Revolutot is arra ösztönözheti, hogy saját stabilcoinokat bocsássanak ki – írja a cointelegraph.com.

A MiCA szerepe a szabályozásban

Az Európai Unió 2023-ban bevezetett Markets in Crypto-Assets (MiCA) szabályozása jelentős hatást gyakorol a stabilcoin piacra. A MiCA két szakaszban vezeti be a stabilcoinokkal kapcsolatos szabályozásokat, amelyek közé tartoznak a tartalékkövetelmények és a tranzakciós limitek. A szabályozás célja, hogy átláthatóbbá és biztonságosabbá tegye a piacot, miközben néhány piaci szereplőt, mint például a Binance-t, arra kényszerített, hogy újragondolják stabilcoin kínálatukat. A szabályozás hatásai különösen érdekesek a Robinhood és a Revolut számára, akik valószínűleg figyelik a piac alakulását.

Tether dominanciája és kihívásai

A Tether dominanciája ellenére a piacra belépő új szereplők számára is van hely. A Tether első félévében rekordnyereséget, több mint 5,2 milliárd dollárt könyvelhetett el, és tovább növelte amerikai államkötvény-tartalékait. Ennek ellenére a vállalat bírálta az európai szabályozást, különösen a stabilcoinok tartalékaival kapcsolatos előírásokat. A Tether ügyvezetője, Paolo Ardoino, kritikusan nyilatkozott arról, hogy az európai bankok többsége nem fogadja el az ilyen típusú üzleti tevékenységet, ami nehézségeket okozhat a cég számára.

A Robinhood és a Revolut lehetőségei

A Robinhood és a Revolut stabilcoin piaci belépése még nem megerősített, de az iparági hírek szerint mindkét vállalat fontolgatja ezt a lépést. Az új belépőknek lehetősége van kihasználni a Tether által uralt piac réseit, különösen, ha sikerül alkalmazkodniuk a szigorú európai szabályozásokhoz. A Revolut már korábban is nyitott volt a kriptovaluták felé. A Robinhood pedig az Egyesült Államokban szerzett tapasztalatait felhasználva növelheti globális jelenlétét a stabilcoin piacon.

Összességében a stabilcoinok piaca tovább növekszik, és a Robinhood, valamint a Revolut belépése új versenyt hozhat a szegmensben, különösen Európában, ahol az új szabályozások új lehetőségeket teremtenek a pénzügyi technológiai vállalatok számára.

Hozzászólnál a témához? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.