A bitcoin árfolyama februárban több kihívással néz szembe, de a 100 000 dolláros szint körüli stabilitásra utaló jelek is megfigyelhetők.
Februárban a bitcoin árfolyama ingadozó maradhat, mivel a makrogazdasági adatok és a kereskedelmi háborúk hatásai bizonytalanságot keltenek. A „whale”-ek és „holder”-ek aktivitása kulcsfontosságú lehet, miközben a piac az intézményi érdeklődés és a szabályozások között lavíroz. Bár hosszú távon pozitív kilátások vannak, a rövid távú ármozgásokat továbbra is számos külső tényező befolyásolja -írja a Cointelegraph.
A bitcoin árfolyama februárban
Sziasztok kriptovilág lakói! Hétfőn Keny már kifejtette, hogyan látja a bitcoin árfolyamának jövőjét, most pedig nézzük meg, mit gondolnak a többiek! Februárban a bitcoin (BTC) árfolyama olyan kiszámíthatatlan lehet, mint egy vad pókerverseny. Mindenki lapot vár, de senki sem tudja, mi lesz a következő nagy húzás. A Cointelegraph Markets Pro és a TradingView adatai szerint a BTC/USD továbbra is a jól meghatározott kereskedési sávban billeg, mintha csak egyensúlyozna egy vékony kötélen. Az újabb amerikai vámok bevezetésének hírei most nem rengették meg a piacot úgy, mint egy földrengés, de a kereskedők továbbra is egy erősebb katalizátorra várnak.
A „rendkívül vékony” likviditású orderbook-ok miatt a BTC árfolyama egyetlen erősebb piaci mozzanatra is vadul reagálhat. Az elkövetkező hetekben minden szem az amerikai makrogazdasági adatokra szegeződik. Különösen a januári CPI és PPI jelentésekre, amelyek egyetlen számjegyükkel képesek megbolygatni a piacokat. Közben a „holder”-ek és a „whale”-ek mozgásai is kifejezetten izgalmassá teszik a helyzetet. Már csak az a kérdés, hogy ők a piacot fogják megmozgatni, vagy a piac mozgatja meg őket.

Makrogazdasági hatások
Ha van valami, amit a kriptopiac jobban figyel, mint egy bitcoinbálna a tőzsdei mozgásokat, akkor az a Fed elnökének minden egyes szava. Februárban Jerome Powell beszédei, valamint a CPI és PPI adatok olyan hatással lehetnek a bitcoin árfolyamára, mint egy jól irányzott lórúgás. A szigorodó monetáris politika és a kamatcsökkentés körüli találgatások folyamatosan ringatják a kockázatos eszközöket, így a kriptovalutákat is -egyik pillanatban eufória, a másikban pánik. A Fed politikája és a pénzügyi likviditás olyan szorosan összefonódik a bitcoin árfolyamával, mint HODL-erek keze a privát kulcsaikon. A kereskedők és elemzők természetesen minden egyes döntést és utalást árgus szemekkel figyelnek. Hátha így sikerül előre meglátni a következő nagy mozgást. A kamatvárakozások és a likviditás alakulása továbbra is olyan befolyásoló tényezők, amelyek pillanatok alatt változtathatják meg a piac hangulatát -és a FOMO vagy pánikeladások sem váratnak sokáig magukra.
Kereskedelmi háborúk és a bitcoin
A kereskedelmi háborúk olyanok a gazdaság számára, mint egy elrontott csípős burrito: senkinek sem jó, de mindenki érzi a hatását. Az Egyesült Államok és más országok közötti vámháborúk nemcsak a hagyományos piacokat rengetik meg, hanem a kriptovilágban is hullámokat keltenek. A befektetők ilyenkor úgy menekülnek az alternatív eszközök felé, mint a macskák a fürdővíz elől. Azonban a volatilitás itt sem várat magára. Ahogy a hagyományos piacok rángatóznak, úgy a BTC is megteszi a maga kis rodeóját. A kereskedelmi feszültségek miatt az emberek egyre inkább a decentralizált eszközökre figyelnek, de az árfolyamot így is befolyásolják a globális gazdasági folyamatok és a pénzügyi piacok turbulenciái. Röviden: ha a világ gazdasági vezetői összevesznek, a bitcoin sem marad ki a buliból.

Whale-ek és holder-ek viselkedése
A kriptovilágban a „whale”-ek és a „holder”-ek olyanok, mint a piac Jedi lovagjai és Sith nagyurai. Hatalmuk van, és ha megmozdulnak, az egész galaxis (vagyis a piac) megremeg. A Glassnode adatai szerint a retail befektetők úgy vásárolják a bitcoint, mintha leárazás lenne a kedvenc boltjukban. Míg a „whale”-ek lazán eladogatnak, mint egy multimilliárdos, aki csak kipakolja a felesleges Ferrarikat a garázsból. Ha ezek a nagyhalak egyszerre döntenek úgy, hogy kiöntik a készleteiket, az árfolyam úgy zuhanhat, mint egy ejtőernyő nélküli bungee jumping. A „holder”-ek viszont, akik inkább hosszú távra terveznek, próbálják ellensúlyozni a pánikot, és kitartanak, mint egy makacs kecske a hegyoldalban. Egy biztos: amíg ők mozgatják a piacot, addig a kisebb befektetők csak kapaszkodhatnak, és reménykedhetnek, hogy nem jön egy újabb váratlan hullámvasút.
Piaci előrejelzések
Ha hinni lehet az előrejelzéseknek, akkor a bitcoin 2025-re úgy fog szárnyalni, mint Elon Musk rakétái. Vagy sikerül a holdig menni, vagy egy látványos robbanással lezuhan. Egyes elemzők szerint a BTC akár 100 000 vagy 200 000 dollárig is eljuthat. Ez azt jelentené, hogy a korai befektetők aranytrónon ülve nézhetik, ahogy a többiek még mindig altcoinokkal próbálkoznak. Persze nem minden ennyire rózsaszín: a makrogazdasági bizonytalanságok, a szabályozási mizéria és a politikai döntéshozók váratlan húzásai olyan akadályokat gördíthetnek a bitcoin elé, mint egy rosszul időzített forgalmi dugó. Az biztos, hogy az intézményi érdeklődés és a korlátozott kínálat miatt az árfolyam hosszú távon felfelé kacsingat, de a rövid távú volatilitás miatt nem árt bekészíteni egy erős kávét -vagy egy nyugtatót.
Te mit gondolsz, merre megy tovább a bitcoin árfolyama? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.
Regisztrálj a Bybitre! 10 $ bónusz + 30% kedvezmény a fee-ből.