Elon Musk újabb botrányba keveredett: a SEC szankciókat követel

Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) szankciókat követel Elon Muskkal szemben. A milliárdos nem jelent meg egy tervezett meghallgatáson a Twitter 44 milliárd dolláros felvásárlásával kapcsolatban.

Miért akarja az SEC szankcionálni Elon Muskot?

Az amerikai SEC célja, hogy jogi és pénzügyi szankciókat szabjon ki Elon Muskra, mert nem jelent meg egy tervezett tanúvallomáson, amelyet a Twitter felvásárlásáról szóló vizsgálat keretében tartottak volna. Az SEC állítása szerint Musk megszegte a megállapodás feltételeit, amikor nem kért előzetes írásos beleegyezést az időpont módosítására, és nem jelent meg a szeptember 19-én esedékes meghallgatáson. A SEC szerint ez komoly visszalépést jelent a vizsgálat szempontjából, amelynek célja, hogy tisztázza a felvásárlás körülményeit és Musk szerepét a folyamatban – írja a cointelegraph.com.

Musk ügyvédei szerint indokolatlan a szankciók követelése

Elon Musk jogi képviselői szerint az SEC fellépése túlzott és szükségtelen. Musk ügyvédei hangsúlyozták, hogy a találkozót már átszervezték október 3-ra, és hogy Musk csak egy sürgős probléma miatt nem tudott részt venni a korábbi megbeszélésen. Véleményük szerint az elmaradt találkozó miatt semmilyen lényeges késedelem nem történt a vizsgálatban. Állításuk szerint az már két és fél éve folyamatban van. Az ügyvédek kérték a bíróságot, hogy utasítsa el az SEC szankciós kérelmét, mivel Musk végül hajlandó megjelenni az októberre kitűzött új időpontban.

Nemzetközi szabályozói vizsgálatok Musk cégei ellen

Elon Musk nem csak az Egyesült Államokban néz szembe szabályozói nyomással, hanem világszerte is több helyen vizsgálják cégei működését. Az Európai Unió egyik adatvédelmi szervezete, az Irish Data Protection Commission, augusztusban pert indított a Musk által felvásárolt X (korábban Twitter) ellen, mert az adatvédelmi szabályok megsértésével vádolják a platformot. A brazil legfelsőbb bíróság is fenntartotta az X ellen hozott döntését, amely a platform egyes funkcióinak betiltására vonatkozik. A brit parlament egyik tagja pedig felvetette, hogy Muskot beidézhetik a platform tartalommoderálási politikájával kapcsolatban.

Mi lesz a következménye Musk viselkedésének?

Musk jelenlegi jogi helyzete még mindig bizonytalan, hiszen az SEC és más nemzetközi szabályozó szervek egyre komolyabb nyomást gyakorolnak rá. A SEC szankciók kiszabására irányuló törekvései tovább fokozhatják Musk jogi nehézségeit. Az is elképzelhető, hogy a milliárdosnak sikerül elkerülnie a komolyabb következményeket, ha végül együttműködik a hatóságokkal. Az eset rávilágít arra, hogy még a világ egyik leggazdagabb embere sem mentes a szabályozói felügyelet alól, és hogy a globális cégek működése számos jogi akadályba ütközhet.

Hozzászólnál a témához? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.