Kína új devizaszabályokkal szigorítja a kriptokereskedelmet

Kína új devizaszabályai tovább szigorítják a kriptovaluták használatát, különösen a határon átnyúló tranzakciókat, tovább erősítve az ország szigorú kriptovaluta-ellenes politikáját.

Új szabályok a bankok számára

Kína új devizaszabályozása előírja a bankok számára, hogy figyelemmel kísérjék a kockázatos tranzakciókat, beleértve a kriptoeszközökkel történő kereskedelmet. Az intézkedések célja, hogy megakadályozzák a határon átnyúló szerencsejátékot, földalatti banki tevékenységeket és illegális pénzügyi tranzakciókat. A szabályok értelmében a bankoknak jelentést kell készíteniük ezekről a tevékenységekről az ügyfelek személyazonossága, a források eredete és a tranzakciók gyakorisága alapján. Az új szabályozás nehezebbé teszi a kriptoeszközök vásárlását is az országban. Ez része Kína átfogó stratégiájának, amely a kriptovaluták ellenőrzésére és korlátozására irányul -írja a Cointelegraph.

Még szigorúbb hozzáállás

Kína már 2019 óta tiltja a kriptovalutákkal való tranzakciókat, hivatkozva a bányászatból származó energiafogyasztásra és a környezeti terhelésre. Az országban pénzintézetek nem foglalkozhatnak digitális eszközökkel, és a kriptobányászat is tiltott. Az új devizaszabályok tovább szűkítik a lehetőségeket a kriptovaluták használatára. Szakértők, mint például Liu Zhengyao, úgy vélik, hogy a szabályozás alapot nyújt a kriptokereskedelem további szankcionálására. Az új szabályok értelmében még a jüan külföldi valutákra váltása is könnyen szabályszegésnek minősülhet.

Ellentmondásos adatok

Érdekes módon, annak ellenére, hogy Kína keményen fellép a kriptovalutákkal szemben, az ország jelentős mennyiségű bitcoint birtokol. A Bitbo Bitcoin Treasuries nyomkövető szerint Kína 194 000 bitcoin birtokosa. Ez körülbelül 18 milliárd dollár értéknek felel meg. Az ország nem vásárol bitcoint, a készletei illegális tevékenységekből származó lefoglalásokból folytak be. Ez az adat mégis kiemeli az ország paradox hozzáállását a kriptovalutákhoz.

A kriptovaluták jövője Kínában

Annak ellenére, hogy Kína egyértelműen ellenséges a kriptovaluták iránt, vannak, akik szerint ez változhat. Changpeng Zhao, a Binance volt vezérigazgatója úgy véli, hogy Kína gyorsan elfogadhatja a bitcoin tartalékstratégiát, ha politikailag szükségesnek érzi. Bár Kína jelenlegi irányvonala egyértelműen a szigorítás felé mutat, az ország döntéshozatali képessége gyors fordulatokat is lehetővé tehet, ha úgy döntenek, hogy ez előnyükre válik.

Hozzászólnál a témához? Írd meg véleményed Discord szerverünkön.