A Fed új szabályozásai a Customers Bank ellen felvetik, hogy Kamala Harris kampánya nem is olyan kripto-barát, mint amilyennek tűnik – lehet, hogy csak egy újabb illúzió?
A Fed szigorú intézkedései a Customers Bank ellen rávilágítanak arra, hogy Kamala Harris kampánya talán nem annyira kripto-barát, mint amilyennek látszik. Tyler Winklevoss és Charles Hoskinson kritikái alapján a jelenlegi politikai és banki helyzet nem kedvez a kriptoipar fejlődésének. Az utóbbi hónapok banki válsága pedig tovább súlyosbítja az iparági problémákat. A cikk a Cointelegraph cikkén alapul.
Fed: A bankok rémálma
Augusztus 9-én a Fed úgy döntött, hogy a Customers Banknak 30 nappal előre értesítenie kell őket, mielőtt új kripto cégekkel kezd banki kapcsolatot. Igen, jól hallottad! Most már a kripto cégeket is be kell jelenteni! Tyler Winklevoss, a Gemini társalapítója, hevesen reagált: „A Fed most már nemcsak a bankokat, hanem a kripto-bankokat is megregulázza!” – tweetelte. Olyan érzés, mintha a Fed egy hatalmas 😈 „külföldi ügynök” táblát tett volna ki minden kriptovaluta cég kapujára. Ismerős 🤔?
Hoskinson és Winklevoss: Kripto-mozgalom hősök
Charles Hoskinson, a Cardano alapítója, csatlakozott a kripto-ipari hősök csapatához, és úgy véli, hogy a jelenlegi amerikai kormány olyan ellenséges a kriptovalutákkal szemben, mint a szőlősgazda a lisztharmattal 🍇. „Joe Biden kormánya úgy néz ki, mintha a kriptovalutákat a legrosszabb „dolognak” tekintené” – mondta Hoskinson. Aztán figyelmeztetett, hogy Kamala Harris választása esetén a helyzet nem fog javulni. Ez a hozzáállás még inkább megerősíti, hogy a kriptoipar nem éppen a „kedvenc gyermekük 🧒” a demokratáknak a politika világában. Harris, úgy tűnik, továbbra is a kriptovaluta ipar „rossz tanára” 👩🏫, aki simán osztogatja a körmösöket ha úgy tartja kedve.
Politikai felhívások a digitális eszközök támogatására
Júliusban egy csoport politikai szereplő és kongresszusi jelölt egy nyílt levelet írt Jaime Harrisonnak, a Demokrata Párt elnökének, amiben arra kérték, hogy támogassa a digitális eszközöket és a blockchain technológiát. „Ideje lenne, hogy a politika is felzárkózzon a modern technológiákhoz!” – fogalmazták meg kérésüket. Ez a levél azt próbálja meg elérni, hogy a politikai döntéshozók ne ragaszkodjanak foggal-körömmel a régi -lassan elavult- „minden csak analóg lehet” dolgokhoz, hanem nyissanak a digitális világ felé is.
Kriptovaluta válság: A bankok bezárása
Az Egyesült Államok banki szektora az utóbbi hónapokban mintha teljesen összeomlott volna: a Silvergate Bank, Signature Bank és Silicon Valley Bank mind csődöt jelentett. A kriptoipar számára ezek a bankok voltak az „életmentők”, és most, hogy bezártak, a kripto cégek is nagy bajban vannak. Olyan, mintha a kriptovaluták megpróbálnának túlélni egy hajótörést a nyílt óceánban, de nincsenek semmilyen mentőcsónakok, csak hatalmas hullámok 🌊🌊.
Te mit gondolsz, mennyire szorítják meg a kriptot az USA-ban? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.