Kripto Világ: A nap fontosabb hírei röviden

A mai Kripto Világ rövid híreiben a Binance és a Crypto.com piaci részesedéséről és Michael Saylorról lesz szó.

A mai Kripto Világ hírei ismét három hírről szól. A Binance és a Crypto.com piaci részesedése csökken, miközben a decentralizált tőzsdék egyre nagyobb teret hódítanak. Michael Saylor újabb megosztó kijelentése ismét felkavarta a kriptoközösséget. Chris Larsen 10 millió XRP-t adományozott Kamala Harris elnökjelölti kampányának támogatására. Mint rendszeresen, ez a cikk is a Cointelegraph cikke alapján készült.

A Binance és a Crypto.com piaci részesedésének csökkenése

Sziasztok kriptovilág lakói! Úgy tűnik, nem csak a bitcoin látogatja meg az alacsonyabb árakat, hanem a Binance is mintha elfelejtette volna, hogyan kell a csúcson maradni! A világ legnagyobb kriptotőzsdéje ugyanis 2023 októbere óta 13%-ot esett vissza, mintha valaki kihúzta volna alóla a szőnyeget. A spot kereskedési forgalmuk 52,5%-ról 39,5%-ra zsugorodott -ez olyan, mintha egy maratonfutó hirtelen átállt volna félmaratonra. És ha ez nem lenne elég, a kriptoderivatívák piacán is visszaléptek: 50,9%-ról 42,5%-ra csúsztak vissza, amit a kisebb versenytársak, mint a Bybit, Bitget és OKX, egyből kihasználtak. A Bybit úgy beindult, mint Bencéék göbéje. A tavalyi 7. helyről a 2. helyre ugrott. Az OKX sem akart kimaradni a buliból, ők is feljebb kapaszkodtak. A decentralizált tőzsdék most már nem csak fenyegető árnyékok, hanem igazi riválisokká váltak.

A decentralizált tőzsdék előretörése

A DEX-ek, azaz a decentralizált tőzsdék megérkeztek, és nem is kérnek engedélyt arra, hogy elvegyék a kriptopiac szeletét a nagyfiúktól. Az elmúlt évben a DEX-eken lebonyolított kereskedési volumen átlépte a 250 milliárd dolláros havi álomhatárt -ilyesmi legutóbb 2021 decemberében történt. Ez a lendület nemcsak szép számokat hozott, de komoly fejfájást is a centralizált tőzsdéknek (CEX-ek), mint például a Binance és a Crypto.com. A felhasználók szívesebben kereskednek a DEX-eken, hiszen alacsonyabb díjakat kínálnak, és nagyobb a pénzük feletti kontroll. Ahogy a DEX-ek előretörnek, a kriptopiac is egyre decentralizáltabbá válik -amit a centralizált szereplőknek lehet rossz hír, de nekünk kriptósoknak nagyon is jó dolog!

Kripto

Michael Saylor és a „túl nagy ahhoz, hogy megbukjon” bankok esete

Michael Saylor, a MicroStrategy vezérigazgatója ismét sikeresen felkavarta a kriptoközösség kedélyeit. Az egykor a bitcoin önálló tárolásának élharcosa most arra biztatja a felhasználókat, hogy bízzák bitcoinjaikat az „elpusztíthatatlan” nagy bankokra. Nos, a reakciók nem maradtak el -a közösség azon része, amely a decentralizációt és függetlenséget tartja szentnek, kiakadt. Egyesek úgy érzik, hogy Saylor ezzel épp a kriptovilág szellemiségét árulja el, hiszen a kripto éppen az intézményi kontroll elkerüléséről szól. A kritikusok szerint jobb lenne, ha Saylor visszatérne a decentralizációs elvekhez, amit korábban oly hevesen védett. Persze, lehet, hogy csak azért mond ilyeneket, mert egy különleges titkos kripto-bank van a tarsolyában?

Chris Larsen politikai manőverei

Chris Larsen, a Ripple társalapítója, úgy döntött, hogy belemerül a politikai játszmákba, és nem kíméli a pénztárcáját sem! A Kamala Harris elnökjelölti kampányának támogatására 10 millió XRP-t adományozott, amit a népszerű X.com-on is megosztott. Larsen hisz abban, hogy Harris elnöksége garantálná az amerikai technológia világuralmát, így nem állt meg a támogatásnál, mint egy jó reklámszakember. A Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse is lelkesen állt Larsen mögött, hiszen ő is tudja, hogy a pártpolitika mögött valami sokkal izgalmasabb rejlik: a blokklánc technológia és a kriptovaluták jövője! Ezzel a lépéssel Larsen nemcsak a politikai palettán kíván maradandót alkotni, hanem talán egy kis kripto-vegetát is csepegtet a politikai levesbe. Végül is, ki ne akarna egy kis extra fűszert adni a dull politikai diskurzushoz?

Szeretnél megismerkedni segítőkész kriptobarátokkal? Csatlakozz Discord szerverünkhöz!