A mai Kripto Világ rövid híreiben szó lesz pár igazán meglepő dologról: a Tether egy rakás stablecoint nyomtatott, a hackerek új módszert találtak ki bitcoin kulcsok ellopására.
A mai Kripto Világ összefoglalja a kriptovaluta piacon történt napi eseményeket, amelyek befolyásolják a bitcoin árát, a blokkláncot, a DeFi-t, az NFT-ket, a Web3-t és a kriptovaluta szabályozást. A Tether hatalmas stablecoin kibocsátását mondja el, amely vásárlási nyomást gyakorolhat a bitcoin árfolyamára. Beszámol az új „Dark Skippy” hacker módszerről, amely veszélyezteti a bitcoin hardver tárcákat. Ezen kívül hírt ad a Franklin Templeton új tokenizált pénzpiacáról az Arbitrum hálózaton, amivel bővítette a pénzügyi technológiák kínálatát. Ez a cikk a Cointelegraph cikke alapján készült.
Tether: pénzgyár beindítva
A Tether, amelyről mindenki tudja, hogy ha stabil coinról van szó, ő az első, most megmutatta, hogyan kell igazán nagyot dobni. Az utóbbi időszak piaci mélypontját követően a Tether úgy döntött, hogy nem áll meg a kripto pénznyomtatással. A nagy pénzszórás eredményeként több mint 1,3 milliárd dollár értékű USDT (a Tether stablecoinja) került a legnagyobb kriptovaluta tőzsdékre. Többek között a Kraken, a Coinbase, az OKX és a Bullish kapott USDT-t. Ez a hatalmas befizetés (inflow) gyakorlatilag úgy működik, mint egy “pénzes szökőkút” a tőzsdék számára, ahol a befektetők ebbe dobják a fiat pénzüket.
Hackerek: még több trükk a tarsolyban
A hacker világ sosem áll meg. Most megint egy új trükköt találtak ki, amit “Dark Skippy”-nek neveztek el. Hogy miért? Ki tudja? A kutatók most egy olyan új módszert találtak, amivel a hackerek a bitcoin hardver tárcák privát kulcsait szinte gyerekjáték módjára tudják ellopni. Az új trükk úgy működik, mint egy “digitális fűrész”: a támadók egyszerűen el tudják hitetni az áldozattal, hogy töltsön le egy rosszindulatú firmware-t. Ez beférkőzik a tárca szoftverébe. Ez a firmware nemcsak a tárca működését zavarja meg, hanem közvetlenül hozzáférést biztosít a privát kulcsokhoz. Az új módszer előnye, hogy csak néhány tranzakcióra van szükség ahhoz, hogy a hackerek kinyerjék az információt. Ez az új technika rendkívül hatékony, mert még akkor is működhet, ha a felhasználó más eszközzel generálja a tárca “seed” szavait. A jelentést az augusztus 5-i napon tették közzé. És bár lehet, hogy a neve viccesen hangzik, a hatása korántsem az.
Franklin Templeton: Tokenizált pénzpiac, avagy a jövő pénze
Most jön a pénzügyi technológia legújabb “sztárja”: Franklin Templeton elindította a tokenizált pénzpiacát! A Franklin OnChain US Government Money Fund (FOBXX) nevű alap mostantól az Arbitrum Layer-2 hálózaton is elérhető. Ez azt jelenti, hogy a pénzügyi világ új szintre lép. Az alap eddig a Franklin Templeton Benji Investments platformján volt elérhető, de mostantól már tokenizált részesedések formájában is vásárolható és tartható. Az Arbitrum, most egy újabb okot adott arra, hogy miért érdemes odafigyelni rá – körülbelül 14 milliárd dollárt tartalmazó piaci értéke csak a kezdet?!
Megismerkednél olyan emberekkel akik szeretnek kriptoval kereskedni? Csatlakozz Discord szerverünkhöz.