Kripto Világ: A nap fontosabb hírei röviden

A mai Kripto Világ rövid témái a következőkről szól: egy drága hamis Mbappé tokenről, a Telegram vezérigazgatójáról és az OpenSea vs SEC-ről.

A mai Kripto Világ összefoglalja a kriptovaluta piacon történt napi eseményeket, amelyek befolyásolják a bitcoin árát, a blokkláncot, a DeFi-t, az NFT-ket, a Web3-t és a kriptovaluta szabályozást. Egy kriptokereskedő több mint egymillió dollárt bukott egy hamis Mbappé tokennel, míg a Telegram vezérigazgatóját súlyos vádakkal illették Franciaországban. Az OpenSea NFT piactér Wells-figyelmeztetést kapott a SEC-től, ami komoly jogi harcokhoz vezethet. Ez a cikk is a Cointelegraph cikke alapján  készült.

Egy kereskedő elveszíti egy millióját a hamis token miatt

Sziasztok kedves Olvasók! Remélem, ti jobban vagytok, mint én, mert engem valami ismeretlen kórság már napok óta próbál két vállra fektetni, de nem hagyom magam! Most pedig, hogy már kicsit összeszedtem magam, hadd meséljem el nektek a nap egyik legérdekesebb, vagy inkább legviccesebb kriptosztoriját. Képzeljétek el, egy kereskedő olyan ügyes volt, hogy egymillió dollárt költött egy hamis Mbappé tokenre. Tudjátok, ez olyan, mint amikor valaki büszkén mutatja az „eredeti” Louis Vuitton táskáját, amin aztán ott díszeleg a „Luis Wutton” felirat. Nos, ez a „szerencsétlen” is pontosan így járt: 7156 solana tokenért vett egy olyan mémcoint, ami körülbelül annyit ér, mint egy régi, kiköpött rágó. Ha széllel szemben próbált volna kertet locsolni, talán még az is okosabb döntés lett volna. Szóval a tanulság a következő: a kriptovilágban a hírességekhez kapcsolódó érmék néha annyit érnek, mint egy marék homok a sivatagban – csak azért csillognak, mert épp rájuk süt a nap.

A Telegram CEO-ja bűnvádi eljárás alatt van

Pavel Durov, a Telegram alapítója és vezérigazgatója valószínűleg deja vu érzéssel küzdött, amikor a francia hatóságok bekopogtak hozzá. Egy pillanatra talán azt hitte, visszacsöppent Oroszországba, ahol hasonló „váratlan vendégek” elég gyakran érkeznek, ha a hatalom épp úgy dönt, hogy valakit „soron kívül” kell fogadni. A vádak? Nos, nem sokat kockáztattak: pénzmosás, bűnözői társaságokkal való összefonódás, és egy kis kriptoszolgáltatás papírok nélkül – tudod, az a fajta „apróság”, amit könnyen rá lehet húzni valakire. Durov most nem hagyhatja el Franciaországot, mert az ország elhagyása tiltott, mint nálunk a mákos guba szilvásgombóccal. Öt millió eurót kellett letennie óvadékként, hogy ne a börtönből posztoljon Telegramon. Hát, ha valaki izgalmas életet él, akkor az ő!

Kripto világ
Forrás: Devin Finzer
Az OpenSea és a SEC közti konfliktus

Amikor ezt a hírt olvastam, eszembe jutott a paranoid skizofrénia kórképe – tudjátok, az a típus, aki, rögtön betörésre gyanakszik,ha a függöny egy kicsit eláll. Na, most a SEC pontosan így érezheti magát. Az történt ugyanis, hogy az OpenSea, az NFT piactér nagyágyúja, kapott egy Wells-figyelmeztetést a SEC-től. A SEC szerint az OpenSea olyan dolgokkal kereskedik, amikkel nem lenne szabad, konkrétan nem regisztrált értékpapírokkal. Igen, jól olvasod, az NFT-k, amelyek egyedi képek a blokkláncon, már értékpapíroknak számítanak! Devin Finzer, az OpenSea vezérigazgatója, gyorsan próbálta megnyugtatni a közvéleményt, mondván, hogy pánikra semmi ok. Szerinte ez a SEC lépés szimplán beleköphet a művészek levesébe, akik az NFT-ikből élnek. Hát, ha eddig azt gondoltad, hogy az OpenSea már túl  van a nehezén, hát szerintem -sajnos- tévedsz! Ez csak a kezdet lehet!

Megismerkednél olyan emberekkel akik szeretnek kriptoval kereskedni? Csatlakozz Discord szerverünkhöz.