A mai Kripto Világ rövid híreiben lesz szó a TON-ról, Sam Bankman-Fried-ről, majd a Bitfarms és a Riot viszonyáról.
A mai Kripto Világ összefoglalja a kriptovaluta piacon történt napi eseményeket, amelyek befolyásolják a bitcoin árát, a blokkláncot, a DeFi-t, az NFT-ket, a Web3-t és a kriptovaluta szabályozást. A TON szakít a Telegrammal a szabályozási nyomás miatt, míg Sam Bankman-Fried neurodivergenciája hátrányosan befolyásolta bírósági eljárását. A Bitfarms és a Riot végül kibékült egy hosszú irányítási vita után, és most már mindenki nyugodtan bányászhat tovább. Ez a cikk is a Cointelegraph cikke alapján készült.
A TON szakít a Telegrammal (vagy mégsem?)
Sziasztok, kriptovilág lakói! Ma úgy látszik nem csak az időjárás és a nagyi fordítja fel a „világot”, hanem a kriptovilág is szolgál egy-két meglepetéssel. Kezdjük rögtön a TON-nal! Tudjátok, milyen az, amikor a gyerek felnő, és már készen áll arra, hogy elhagyja a szülői házat? Nos, valami ilyesmi történik most a TON és a Telegram között. Most úgy tűnik, eljött a pillanat, amikor a TON is úgy érzi: „Elég a szülői házból!” A Bitget jelentése szerint a TON már elkezdett függetlenedni -ezt úgy hívják, hogy „de-Telegramizálódás”, ami pontosan olyan bonyolult, mint ahogy hangzik. Szerencsére a TON nem fog egyedül bolyongani a kriptovilágban, hiszen továbbra is támaszkodik a Telegram felhasználóira. Viszont a jövő kérdése az, hogy vajon végleg szakítanak-e. És ha igen, akkor ki kapja meg a közös felhasználói adatbázist? Olyan lesz ez, mint egy kriptós válás.
Sam Bankman-Fried és a hosszú válaszok titka
Sam Bankman-Fried, az FTX alapítója, a bíróságon olyan, mint az a haverod, akitől egy „Hogy vagy?” kérdés is minimum tízperces monológot vált ki. Képzeld el: megkérdezik tőle, hogy van, és már indul is a háromfelvonásos dráma. Az orvosai szerint Sam neurodivergens zavarokkal küzd, mint az autizmus spektrum zavar (ASD) és a figyelemhiányos/hiperaktivitás zavar (ADHD), amik miatt ilyen bőbeszédű. Ezek a „szuperképességek” nem könnyítették meg a tárgyalást sem, ahol már mindenki türelmét próbára tette. Ráadásul nem fért hozzá az FTX dokumentumaihoz, és nem kapta meg az ADHD gyógyszereit, ami csak tovább rontotta a helyzetet. A bíró és a többi résztvevő valószínűleg hősies önuralommal hallgatta végig a történeteit. Nem lennék meglepve, ha a bíró aznap csak ezt az egy tárgyalást vállalta volna be! Így azért elég nehéz a nyertes oldalon lenni.
Békekötés a Bitfarms és a Riot között
A Bitfarms és a Riot Platforms bitcoinbányász cégek vitája olyan volt, mint egy jó kis szappanopera. Minden akkor kezdődött, amikor a Riot 950 millió dolláros ajánlattal próbálta megvenni a Bitfarmst, de ők nem igazán voltak vevők a dologra. A Riot erre elkezdett még több részvényt vásárolni a cégből, mire a Bitfarms előrántotta a „mérges pirula” taktikát -ami nem egy bűntett forgatókönyve, hanem egy jól ismert jogi manőver. Végül sikerült elásni a csatabárdot: a Riot visszavonult, Andrés Finkielsztain lemondott a pozíciójáról, Amy Freedman pedig csatlakozott az igazgatósághoz. Úgy tűnik, a történet most boldog véget ért, legalábbis addig, amíg a bitcoin ára nem „going to zero”.
Megismerkednél olyan emberekkel akik szeretnek kriptoval kereskedni? Csatlakozz Discord szerverünkhöz.