Roger Marshall szenátor kihátrált Elizabeth Warren kriptoellenes törvényjavaslata mögül.
Roger Marshall szenátor úgy döntött, hogy mégsem támogatja Elizabeth Warren kriptoellenes törvényjavaslatát, így most 18 szenátor maradt a javaslat mögött, és Warren álmai picit meginogtak. A cikk a Cointelegraph cikkén alapul.

Mi is történt pontosan?
A mai nagy meglepetés hír az, hogy Roger Marshall szenátor, aki korábban teljes lelkesedéssel támogatta Elizabeth Warren kriptoellenes törvényjavaslatát, most úgy döntött, hogy inkább nem játszik tovább. Igen, jól hallottátok, Marshall kilépett a csapatból, és most Warrennek 18 másik szenátorral kell megmentenie a világot a 😈 „gonosz” kriptovalutáktól. Marshall döntése 2023. július 24-én született meg, és azóta sokan vakarják a fejüket, hogy mi lesz most.
A törvényjavaslat célja
Elizabeth Warren nem aprózza el: szerinte a kriptovaluták veszélyesebbek, mint az atombomba 💣, mert „rogue nations” (elvetemült nemzetek), oligarchák, drogbárók és emberkereskedők használják őket a piszkos pénzmosásra. Így jött létre a DAAMLA törvényjavaslat, ami gyakorlatilag minden kriptoszolgáltatót pénzügyi intézménnyé nyilvánítana, beleértve a decentralizált tárcaszolgáltatókat, validátorokat és bányászokat is. Warren szeretné, ha mindenki a Bank Secrecy Act (Banktitok Törvény) szerint működne. Gondolj csak bele, mennyire örülnének ennek a kriptoholder-ek vagy a bányászok!
Kritikus hangok
De nem mindenki van oda ezért a szuper tervért. Számos kriptoipari szervezet és kriptomániás figyelmeztetett, hogy Warren egy kicsit túldramatizálja a dolgot, mondván, hogy a kriptovaluták nem is olyan rosszak. A Chamber of Digital Commerce (digitális kereskedelmi kamara) például úgy véli, hogy a DAAMLA törvényjavaslat „több száz milliárd dollár értéket semmisítene meg az amerikai startupok számára”. Vagyis ha Warren átviszi ezt a törvényt, sokaknak fájhat a feje, különösen azoknak, akik minden pénzüket bitcoinba fektették.

Nemzetbiztonsági aggályok
De nem csak ők figyelmeztettek! 80 volt katonai és nemzetbiztonsági tisztviselő is felhúzta a szemöldökét. Ők egy levelet írtak a törvényhozóknak, amelyben arra figyelmeztettek, hogy a DAAMLA törvényjavaslat valószínűleg nem lesz túl jó ötlet. Szerintük a jogszabály miatt a digitális eszközök ipara egyszerűen külföldre költözne, és a bűnüldöző hatóságok csak pislognának, hogy hova tűnt mindenki. Nem mellesleg, ez még több biztonsági kockázatot is hozna magával, amit senki sem szeretne.
Politikai következmények
Elizabeth Warren szenátor nem csak a kriptotámadásra koncentrál, ugyanis 2024-ben újra szeretne indulni a választásokon Massachusetts állam szenátori székéért. De a DAAMLA törvényjavaslat elleni kritikák miatt nem lesz sétagalopp a kampánya. Ráadásul, hogy bonyolítsa a helyzetet, a pro-kripto ügyvéd, John Deaton bejelentette, hogy republikánus jelöltként indul Warren ellen. Úgy tűnik, Warrennek nem csak a kriptovalutákkal kell megküzdenie, hanem egy jó kis politikai csatát is meg kell vivnia.
Szerinted sikerül nekik átvinni a törvényjavaslatot? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.