Donald Trump bejelentette Paul Atkins-t, egy korábbi SEC biztost nevezi ki a szervezet élére. Ez a döntés a kriptovaluták támogatására tett kampányígéretének része.
Új korszak az SEC élén
Donald Trump, az Egyesült Államok leendő elnöke, egy december 4-i Truth Social-bejegyzésben jelentette be, hogy Paul Atkinst jelöli a SEC (az USA értékpapír- és tőzsdefelügyelete) élére. Atkins, aki korábban az SEC biztosa volt, jelenleg a Patomak Global Partners nevű kockázatkezelési tanácsadó cég alapítója és vezérigazgatója. A jelölés szimbolikus lépés, hiszen Trump kampánya során megígérte, hogy egy kriptovalutákat támogató vezetőt nevez ki a pozícióba. Gary Gensler, a jelenlegi elnök, november végén mondott le, miután heves kritikákkal illette a kriptovaluták piacát, amely sok befektető szerint indokolatlanul szigorú szabályozás alatt állt -írja a Cointelegraph.
Újabb fordulat a Binance ügyében
A SEC nem tétlenkedett: december 5-én módosított keresetet nyújtott be a Binance, a Binance.us és a korábbi vezérigazgatójuk, Changpeng Zhao ellen. Az ügy lényege, hogy állítólag engedély nélküli értékpapír-kereskedelmet folytattak több kriptovalutával, köztük a Binance natív tokenjeként ismert BNB-vel. A SEC első keresetét a bíró kritizálta, így módosított panaszt nyújtottak be, amely az eredeti állításokat erősíti meg. A Binance visszautasította a vádakat, és december elején kérte az eljárás megszüntetését. Az ügy tovább bonyolítja a kriptopiac szabályozásáról szóló vitát.
Ausztrália is szigorít
Nemcsak az Egyesült Államokban, hanem más országokban is egyre szigorúbb szabályozások jelennek meg. Az ausztrál értékpapír- és befektetési bizottság (ASIC) december 4-én új iránymutatást tett közzé, amely arra kötelezné a kriptovállalkozásokat, hogy megszerezzék az Australian Financial Services License (AFSL) vagy az Australian Market License engedélyeket. Kate Cooper, egy kriptoeszközök őrzésével foglalkozó cég vezetője szerint ez figyelmeztetés az iparág számára: a szabályozási megfelelés immár elkerülhetetlen. Az új előírások célja a felhasználók védelme és a piac átláthatóságának növelése.
Kemény büntetés Oroszországban
A szabályozások megszegésének komoly következményei lehetnek, amire a Hydra nevű kriptomixer szolgáltatás alapítójának esete szolgál példaként. Stanislav Moiseev-t, aki a Hydra piac működtetéséért volt felelős, életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték Oroszországban. A bíróság bűnösnek találta kábítószer-kereskedelem és bűnszervezet létrehozása miatt. Az ítélet mellett több mint 5 milliárd dollárnyi kriptovalutával folytatott tranzakcióik is napvilágra kerültek. Az eset globális figyelmet kapott, és ismét ráirányította a reflektorfényt a kriptopiac árnyoldalaira.
Szabályozás, vagy tiltás felé haladnak a világ országai? Írd meg véleményed Discord szerverünkön.