Csupán a világ népességének 4%-a birtokol bitcoint 2025-ben, ami azt jelzi, hogy a digitális valuta még csak a korai elfogadási szakaszban jár.
Az elterjedés még gyerekcipőben jár
Bár a bitcoin egyre nagyobb népszerűségnek örvend, a világ népességének mindössze 4%-a birtokolja jelenleg. Különösen az Egyesült Államokban figyelhető meg a legnagyobb arányú elterjedtség, ahol a lakosság körülbelül 14%-a rendelkezik bitcoinnal. Ezzel szemben Afrika az egyik legkevésbé elterjedt régió, ahol mindössze 1,6%-os a társadalmi részvétel – írja a cointelegraph.com.
A fejlettebb régiók vezetnek
A River nevű pénzügyi szolgáltató cég kutatása szerint a bitcoin leginkább a fejlett országokban terjedt el. Ezt a jelenséget a technológiai infrastruktúra fejlettsége és a magasabb életszínvonal is befolyásolja. A cég szerint a bitcoin eddig csak a lehetséges globális elterjedtség 3%-át érte el, ami arra utal, hogy a digitális valuta még a korai elfogadási szakaszban van.
Mi akadályozza a tömeges elfogadást?
A bitcoin elterjedésének egyik legnagyobb akadálya a pénzügyi és technológiai ismeretek hiánya. Sokan tévesen csalásnak vagy piramisjátéknak tartják. Emellett a BTC híres a nagy áringadozásairól, ami megnehezíti annak használatát mind fizetési eszközként, mind pedig értékmegőrzőként.
A stabilcoinok törnek előre
A magas volatilitás különösen a fejlődő gazdaságokban élőket sújtja. Ezekben a régiókban egyre többen fordulnak inkább a stabilcoinok felé, amelyek kisebb tranzakciós költségeket és nagyobb árfolyam-stabilitást biztosítanak. Az Egyesült Államok kormánya is felismerte ezt a trendet, és a stabilcoinokat használná a dollár globális dominanciájának megerősítésére.
Van még hova fejlődni
A bitcoin ugyan nagy utat tett meg a kezdeti évek óta, de még számos akadály áll a világszintű elterjedés útjában. A technológia fejlődése, az oktatás javítása és az ismeretterjesztés elősegítheti, hogy egyre többen felismerjék a digitális valutákban rejlő lehetőségeket.
Hozzászólnál a témához? Véleményed elmondhatod Discord szerverünkön.