A MoneroOcean CPU-bányász pool hatékony és könnyen használható platformot kínál azok számára, akik kipróbálnák a CPU bányászatot.
A MoneroOcean CPU-bányász pool kiemelkedik az alacsony kifizetési küszöbével, amely kezdők és haladók számára is vonzó lehet. Az xmrig módosított verziójával történő bányászat optimalizált hatékonyságot biztosít, miközben több kriptovalutát is támogat. A PPLNS rendszer hátrányai ellenére a MoneroOcean ideális választás lehet azok számára, akik szeretnének belépni a CPU-alapú kriptovaluta bányászat világába és az XMR a kedvenc kriptója.
Mi az a Moneroocean pool?
Sziasztok kriptovilág lakói! Szeretnél belevágni a kriptobányászatba anélkül, hogy vagyonokat költenél drága felszerelésre? Akkor itt az ideje, hogy megismerd a MoneroOcean-t, ahol a CPU-d is elég lehet az induláshoz! Ez a bányász pool nem csupán egy újabb lehetőség, hanem a digitális világ svájci bicskája: az xmrig program által támogatott CPU-val bányászható kriptovalutákra szakosodott, és mindent XMR-ben, azaz moneróban fizet ki. A legjobb? Nincs szükség bonyolult regisztrációra, elég egy monero tárcacím, és már indulhat is a buli!
A pool kedveli az xmrig bányászprogram felturbózott, saját verzióját, amely nemcsak szupergyors, hanem még egy kávét is főz… na jó, ezt talán mégsem. Az algoritmus folyamatosan kiszámolja, melyik coin adja a legjobb profitot a legkisebb erőfeszítéssel, mert ki ne szeretne könnyedén kaszálni? Ráadásul a MoneroOcean több kriptóhálózat validálásában is részt vesz, így nemcsak a bányászok, hanem a hálózat is hálás lesz. Az eredmény? Szélesebb lehetőségek és biztos XMR-jutalom, amiből akár egy virtuális pálmafás nyaralást is tervezhetsz 😜.
Előnyök, amelyekért érdemes csatlakozni vagy kipróbálni
A MoneroOcean egy igazi bányász-paradicsom, ahol nemcsak a profik, hanem a kezdők is jól érezhetik magukat. Az egyik legnagyobb vonzereje a rendkívül alacsony kifizetési küszöb, ami egy álom minden bányásznak: mindössze 0,003 XMR. Szóval nem kell hónapokig várni a pénzre. Ha még egy gyengébb CPU-val akarunk bányászni, akkor sincs gond. Mivel fix difficulty-t (nehézségi szintet) is beállíthatunk, ami egy igazi mentőöv, főleg a régebbi gépeknél. A legkisebb érték 5000, de ha szeretnél igazi bányászkirály lenni, akkor a 10 000-es javasolt az utóbbi esetben. A pool saját, módosított xmrig programja, az xmrigMO olyan ügyes, hogy még a különböző blokkláncokhoz is rugalmasan alkalmazkodik, úgy, hogy a beállított difficulty-t nem haladja meg. Így mindig a legoptimálisabb környezetet kapjuk.
Ha pedig tényleg nem egy űrhajót szeretnénk használni a bányászathoz, akkor nyugodtan elkezdhetjük a bányászatot egy régebbi laptopról vagy akár okostelefonról is. Az persze más kérdés, hogy mennyire jön ki a matek, de ha a cél a móka, akkor miért ne? És ha nem szeretnél átverve lenni, akkor jó hír, hogy a MoneroOcean nem „csípi le” a kibányászott mennyiséget. Minden „fillért” pontosan megkapsz, szóval nem kell attól tartani, hogy a „kibányászott” 0.0034518549671 XMR-ből hirtelen 0.003451 XMR lesz a végén.
Azért ennek a poolnak is vannak hátrányai…
Mint az életben, úgy a MoneroOcean sem a bányászok mennyországa, ahol minden fenékig tejfel. A legnagyobb hátrány a PPLNS (Pay Per Last N Shares) jutalmazási mechanizmus, amelyet a MoneroOcean használ. Ez eltér a fix jutalmazási rendszertől, hiszen a bányász jutalma a poolban „eltöltött időtől” és a Hashrate-től is függ. Szóval, ha csak alkalmanként csatlakozol a bányászathoz, akkor ne számíts magas díjazásra, mert a „részesedésed” pont annyira lesz nagy, mint a legkisebb hópehely a világűrben. A kifizetési díjat, amely monero esetében 0,0004 XMR, a bányász állja, így ez csökkenti a végső bevételt. Emellett előfordulhatnak hibák a különböző hálózatok közötti váltások során, ami néha elutasított (rejected) share-eket eredményezhet. És hát ez is befolyásolja azt, hogy mennyi részesedést kapsz a validáció után.
A legnagyobb meglepetés azonban, hogy bizonyos kriptó-hálózatok „kifizetései” akár 3-4 nappal később érkezhetnek meg, de persze ez mind a hálózat szabályaitól függ (Minden hálózatnál van egy „küszöb”, ami alatt nem tekinti az adott hálózat „érvényesnek” az adott blokkláncban történt tranzakciót. Ez azt jelenti, hogy minimum ennyi különböző bányásznak kell hitelesíteni az adott blokkláncot, hogy az ténylegesen hiteles legyen. Csak ezután történik meg az első hitelesítőnek is a kifizetése, az adott blokkláncért kapott jutalom jóváírása.). Végezetül, ha azt gondolnád, hogy a teljes kibányászott XMR-mennyiségedet láthatod a dashboardon, akkor sajnos csalódnod kell, mert csak egy kisebb része jelenik meg -a többi titkos, mint egy jól őrzött kincs!
Megéri csatlakozni?
A MoneroOcean ideális választás lehet a kezdő bányászok és a kalandvágyók számára. Azok is kipróbálhatják, akik CPU-bányászatra keresnek megbízható pool-t. Bár a rendszernek vannak hátrányai, mint például a PPLNS mechanizmus vagy a kifizetési díjak, ezek egyensúlyban állnak pl.: az alacsony kifizetési küszöbbel és a pontos kifizetésekkel. Az új kriptovaluták gyors integrációja és a rugalmasság további előnyöket jelentenek. A MoneroOcean előnye és egyben hátránya az is, hogy pool Hasrate-ja kb 200MH/s. Szóval ha épp a Monero-hálózatot hitelesíti a pool, viszonylag „kicsi” a számítási kapacitása a globális Monero hálózat Hasratéjához képest. Ez jelenleg 3 GH/s környékén van. Ellenben a kibányászott XMR nem „tömegek” között oszlik szét. Viszont egy új coin esetében ez elég nagy Hash érték, szóval ilyenkor gyakran hitelesíti az adott hálózaton megjelenő új blokkláncot a pool. Ha valaki kizárólag monero hálózaton szeretne bányászni, vagy nem tudja biztosítani a folyamatos rendelkezésre állást, érdemes más alternatívákat is mérlegelnie.
Te kipróbálnád a MoneroOcean-t, vagy már ismered? Mindezt elmondhatod Discord szerverünkön.