Tokenosztás jöhet az OpenSea-nél?

Az OpenSea új, Kajmán-szigeteki regisztrációja felélénkítette a találgatásokat egy esetleges tokenkibocsátásról és airdropról, bár hivatalos bejelentés még nem történt.

Mire utalhat az új regisztráció?

Az OpenSea non-fungible token (nem felcserélhető -NFT) piactér december 14-én került a figyelem középpontjába, amikor egy névtelen kutató, Waleswoosh megosztotta a platform Kajmán-szigeteki regisztrációjának képernyőképét. Ez az esemény az NFT közösségben azonnal elindította a találgatásokat egy új token és airdrop lehetőségéről. Az airdrop olyan kriptovilágbeli gyakorlat, amely során a platform tokeneket oszt ki felhasználóinak jutalomként. Bár az OpenSea nem kommentálta a hírt, a regisztráció új irányvonalat jelezhet, különösen a platform újraindításának decemberre tervezett bejelentésével összhangban -írja a Cointelegraph.

Miért várnak airdropot a felhasználók?

Az OpenSea felhasználói hosszú ideje reménykednek abban, hogy a platform megjutalmazza őket. Sokak szerint a Kajmán-szigeteki regisztráció arra utalhat, hogy az OpenSea új stratégiával készül. Egyesek úgy vélik, hogy ez az új irány magában foglalhatja az early adopters (korai felhasználók) jutalmazását. A korai felhasználók azok, akik egy terméket vagy szolgáltatást már a kezdetekkor használtak, támogatva ezzel a projekt fejlődését. Mások szerint az OpenSea a riválisai, például a Blur vagy a Magic Eden példáját követheti, amelyek szintén tokenosztásokkal próbálták növelni felhasználói bázisukat.

Korábbi példák és tanulságok

A tokenosztás nem új keletű dolog az NFT piacon. A Blur belépése a piacra látványos volt: az első szezonos tokenosztás során egyetlen felhasználó akár 11 millió dollár értékű tokent is kaphatott. A Magic Eden szintén próbálkozott ezzel a stratégiával, ám itt komoly technikai hibák és felhasználói panaszok rontották el az élményt. A Magic Eden ME tokenje ugyan 13,10 dollárra emelkedett induláskor, de az értéke gyorsan 70%-ot zuhant. Ezek a példák azt mutatják, hogy az airdropok nemcsak lehetőségekkel, hanem kockázatokkal is járnak, és a végső siker a megvalósítás minőségén múlik.

Versenyben maradni

Az OpenSea számára az elmúlt évek nem voltak könnyűek. Az NFT piac csökkenő aktivitása és az új versenytársak, például a Blur megjelenése nagy nyomást gyakoroltak a platformra. Februárban az OpenSea bevezette a nullás díjstruktúrát, hogy visszahódítsa felhasználóit, ám a Blur továbbra is dominálta a piacot. A Blur sikerében jelentős szerepet játszott a tokenosztási rendszerük. Az OpenSea mostani lépései arra utalhatnak, hogy egy újabb kísérletet tesz a piac visszahódítására.

Felhasználók aggályok

Bár sok felhasználó lelkesedik egy esetleges tokenosztás miatt, mások aggodalmakat is megfogalmaznak. Egyesek szerint az OpenSea nehéz helyzetben lesz, ha a jutalmak mértékét a 2021–2022-es NFT piaci fellendülés kereskedési volumenéhez igazítja. A hatalmas eladási számok miatt a tokenosztás igazságos lebonyolítása kihívást jelenthet. A felhasználók emellett azt is kérik, hogy a platform javítsa technikai infrastruktúráját, hogy elkerüljék a Magic Eden esetében tapasztalt hibákat.

Ki lesz az NFT piaci verseny győztese? Írd meg véleményed Discord szerverünkön.